Trener

Wioletta Zawada

mgr filologii polskiej, absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Kielcach, obecnie Uniwersytet Humanistyczno- Przyrodniczy im. J. Kochanowskiego, kierunek: filologia polska, specjalność: nauczycielska.

Dowiedz się więcej
Image

Historia

SZKOŁA PAMIĘCI I SZYBKIEGO CZYTANIA

Została założona 1 stycznia 1997 r.

Nasza Szkoła powstała z pasji i zainteresowań rozwojem umysłu dziecka. Zaczęliśmy trenować pamięć w Radomiu pod egidą Centrum Treningowego Wojakowskich ze Szczecina w oparciu o doświadczenia Przemysława Wojakowskiego, który trenując w tym zakresie umysły swoich dzieci umożliwił im zapisanie rekordów Guinnessa w zapamiętywaniu.

Monika Wojakowska zapamiętała widziany tylko raz liczący 540 elementów szereg składający się z przypadkowej kombinacji dwóch słów: „czerwony”, „niebieski”. Odtworzyła tę serię po kolei od pierwszego do ostatniego, potem odtworzyła na wyrywki i w odwrotnej kolejności. W Księdze Guinnessa z 1991r. czytamy: „Jest to wyjątkowo trudne ćwiczenie pamięciowe z uwagi na monotonię powtarzających się tylko dwóch kolorów”. Maksymilian Wojakowski , młodszy brat Moniki, bijąc rekord, zapamiętał 200 rzutów kostką do gry, dokonując obróbki danych., tzn. wiedział za którym rzutem wypadła, np. „piątka” i który raz z kolei. Potrafił również określić, np. w zakresie od 13 do 176 rzutu, ile razy wypadła „piątka”.

Oba rekordy zostały ustanowione 15 maja 1991 r. w sopockim Grand Hotel Casino. Wyczyn był rejestrowany przez program I Telewizji Polskiej i transmitowany w audycji „5, 10, 15”.

Bardzo szybko rozszerzyliśmy swoje działania edukacyjne. Zajmujemy się ćwiczeniem umysłu w bardzo szerokim znaczeniu. Stosujemy wiele różnych technik i metod edukacyjnych, które wpływają na podniesienie potencjału intelektualnego. Bardzo cieszą nas efekty naszych kursantów.

Od 2002 r. zajmujemy się również ćwiczeniami szybkiego czytania ze zrozumieniem i notatkami mentalnymi. Mamy bardzo duże sukcesy.

Zajęcia są wzbogacone ciekawymi grami rozwijającymi myślenie, koncentrację uwagi, wyobraźnię i kreatywność.

Od 2008 r. pracujemy pod szyldem Szkoła Pamięci i Szybkiego Czytania Wioletta Zawada dając naszym uczestnikom:

- wysoki poziom nauczania -skuteczne metody i techniki w uczeniu się i zapamiętywaniu -wysoki poziom etyki -indywidualne podejście do każdego uczestnika -holistyczne oddziaływanie -niwelowanie stresu -wysoką efektywność pracy -pomoc uczniom bardzo dobrym -pomoc uczniom potrzebującym pomocy -wieloletnie doświadczenie -bezpośredni kontakt z trenerem -pomoc dyslektykom i dysortografiom -zwiększenie pewności siebie -rozwiązywanie wielu innych problemów edukacyjnych

W 2017 r. wprowadziliśmy naukę liczenia na sorobanie, czyli japońskim liczydle. Japońska metoda liczenia rozwija umysły dzieci i dorosłych, zwiększa koncentrację, rozwija sprawność manualna rąk, a także rozbudza wyobraźnię.

Z naszych metod i technik mogą skorzystać uczniowie, studenci i dorośli, a sposoby zapamiętywania mogą przekładać na każdą dziedzinę, m.in. zapamiętywanie słówek języka obcego czy faktów historycznych.

Pokazujemy, że myślenie i uczenie się to dobra zabawa!

Artykuły

Zobacz jak pisali na nasz temat w prasie

Zobacz Artykuły
Image