SZKOŁA PAMIĘCI I SZYBKIEGO CZYTANIA

Nasza Oferta

Nasze kursy mają zadanie usprawnić działanie umysłu. Dzieje się to dzięki ćwiczeniom synchronizującym obie półkule mózgowe w oparciu o metody treningowe. To nieważne, jakie masz presydpozycje, jakie oceny zdobywasz w szkole. treningi umysłu adresowane są do każdego człowieka niezależnie od wieku. każdy ma mózg , może go ćwiczyć i powinien, by efektywniej korzystać ze swojego umysłu.

„Różnimy się bez instrukcji życia i tylko nieliczni odkrywają prawa rządzące naszym życiem”

( Tadeusz Niwiński, Ja, łódź 1995 )

Kupujemy wyciskarkę do owoców, laptop, kamerę…. Czy zdarzyło się komuś nie wyjąć instrukcji obsługi z pudełka? Każde urządzenie, każdy sprzęt posiada w opakowaniu informację o podłączeniu i użytkowaniu. Czasem jest to niemal książka, bardzo często w kilku językach.

Czy taką instrukcję dostaje uczeń, gdy przekracza pierwszy raz próg szkoły? a może to za wcześnie? więc może dostał ją w gimnazjum? Też nie?! A uczniowie szkoły średniej, czy już wiedzą , jak się uczyć? Czy rozumieją, jak działa ich mózg? Dlaczego tak się dzieje, że ucząc się wiele godzin i tak nie osiagają oczekiwanych efektów, nie pamiętają wiele na drugi dzień.

I oto przed uczniem pojawia się możliwość zdobycia takiej instrukcji.

Trening Umysłu

Trening pamięci to praca w wyobraźni, bez książek i zeszytów w formie bardzo przyjemnej. A wszystko po to, by pamiętać więcej, dłużej, zapamiętywać szybciej, mimo chodem, by rozwijać swój potencjał umysłowy i inteligencję. Jest to praca prawej półkuli mózgowej, niestety zaniedbywanej w szkole. Programy nauczania są tak skonstruowane, że uczestnik ćwiczy w zdecydowanie większym stopniu półkulę lewą, tą od logicznego myślenia. Nasze zajęcia to uzupełniają.

Trening Szybkiego Czytania

Sukcesy uczniów cieszą, zwłaszcza, gdy absolwentka szkoły doskonalenia umysłu, Dominika Hys, może czytać z prędkością 30 tysięcy słów na minutę. Nie od razu tak było. Dominika przede wszystkim ukończyła trening pamięci, a następnie rozpoczęła kurs szybkiego czytania. Jej początkowa prędkość czytania to 230 słów na minutę. Stopniowo rosła wraz z umiejętnością wyłowienia szczegółowych informacji.

Trening Mentalnej Arytmetyki

Dlaczego jest potrzebny trening mentalnej matematyki dzieciom i młodzieży? - jeśli chcesz, by twoje dziecko uniknęło problemów z matematyką na każdym etapie edukacji - jeśli chcesz, by twoje dziecko uniknęło trudność przejścia od konkretu do abstrakcji w myśleniu i nauce.

Bez podręczników, bez stresu, tylko w wyobraźni….
KAŻDY TRENING KOŃCZY SIĘ OTRZYMANIEM DYPLOMU.